سقف بالکن را چگونه انتخاب کنیم؟

سقف بالکن از چه پوشش هایی درست می شود؟ یکی از موارد مهمی که در دکوراسیون های داخلی مد نظر طراحان قرار می گیرد، پوشش سقف بالکن است. سقف بالکن نه تنها زیبایی های ظاهری یک ساختمان را بیشتر می کند، بلکه از خانه های آفتابگیر، تا حد زیادی محافظت می کند. اگر در یک روز گرم تابستانی، درب تراس را باز کنید و بخواهید کمی، هوای خنک وارد خانه شود، سقف تراس می تواند تا بخش زیادی این هوا را خنک کند. شما هم از نسیم خنکی به وارد خانه می شود، لذت می برید. این موضوع در بالکن های سقف دار هم صدق می کند.

سقف بالکن

معایب عدم وجود سقف در بالکن های بزرگ

بالکن های بزرگ و یا تراس هایی که سقف ندارند، چندین عیب را برای مالک ایجاد می کند. در تراس و بالکن خود چه چیزی را قرار می دهید؟ معمولا در بالکن و تراس های ایرانی یا جای گل و گیاه است، یا از آن به عنوان مکانی برای پهن کردن لباس ها استفاده می شود. هر چند که برخی از افراد از این فضا به عنوان انباری استفاده می کنند. با هر نوع استفاده ای که از این فضا می کنید، یک موضوع اهمیت ویژه ای دارد، آن هم محافظت از وسایلی است که در این مکان ها وجود دارند. وجود سقف بالکن یا سقف تراس، از تابش مستقیم آفتاب بر روی وسایلی که در این فضا گذاشته اید، پیش گیری می کند.

سقف بالکن همچنین در برابر گرد و غبار، بارش باران و برف، وسایل شما را، محفوظ نگه می دارد. علاوه بر آن اگر سقف بالکن ویژه ای داشته باشید، می توانید دکوراسیون بالکن را تا حد زیادی تغییر دهید و نمایی ویژه به خانه خود ببخشید.

سقف بالکن چند نوع است؟

برای سقف بالکن می توانید از سقف های کاذب که خودشان هم به چند دسته تقسیم می شوند و یا از سقف های متحرک، استفاده کنید. کیفیت بالای سقف های برقی برای تراس و بالکن، سبب شده، این سقف ها محبوبیت بیشتری پیدا کنند.

سقف های ثابت برای بالکن

برای بالکن و پاسیو، می توانید از سقف های ثابتی که از ترکیب مصالح مختلف ساخته شده اند، استفاده کنید. استفاده از طلق و یا شیشه مات و روشن، با سازه ای چوبی یا آلومینیومی، نمای ویژه ای به بالکن می دهد. اگر نورگیر برایتان خیلی مهم است، می توانید از صفحات شفاف استفاده کنید.

سقف کاذب طلقی

نوع دیگری از سقف کاذب که به سقف کاذب طلقی هم شهرت دارد، نوعی پلاستیک فشرده است. این سقف ها امکان نورپردازی را هم دارند. سقف کاذب طلقی از دو جنس، پلکسی گلاس و پلی کربنات ساخته می شود. سقف بالکن پلکسی گلاس، شبیه به شیشه شفاف است و تا 93 درصد، نور را عبور می دهد. سقف پلی کربناتی نیز، به دلیل مقاومت و وزن سبکی که دارد،

یکی دیگر از سقف های بالکن که به صورت ثابت است و در زیباتر شدن دکوراسیون، کمک می کند، سقف مشبک آلومینیومی است. این سقف ها مناسب پاسیو و بالکن هستند و در روزهای آفتابی، بازی نور و سایه را انجام می دهند.

سقف بالکن برقی

نوع دیگر سقف های بالکن، که قابلیت باز و بسته شدن دارند، سقف های برقی یا سقف متحرک است. جنس این سقف ها تفاوت چندانی با جنس سقف های ثابت ندارند و تنها سازه ای که سقف روی آن ایجاد می شود متفاوت است. این سازه دارای ریل برای قرار گیری صفحات شفاف یا نیمه شفاف است که توسط یک موتور الکتریکی، به صورت کشویی روی هم قرار می گیرند. البته صفحات سقف بالکن می تواند پارچه ای هم باشد. به ویژه در بالکن های بزرگ، که میز و صندلی هم چیده می شود، با کمک سقف متحرک پارچه ای، می توان سایه بان خوب و خنکی ایجاد کرد.

سقف متحرک بالکن

چه کسانی می توانند از سقف برقی در بالکن استفاده کنند؟

فرقی ندارد که چه زمانی دلتان می خواهد از سقف برقی استفاده کنید. هر زمانی که قصد بازسازی یا ساخت یک خانه را داشته باشید، می توانید، سقف برقی را امتحان کنید. سقف برقی بالکن، فضای بالکن را به یک گلخانه زیبا و محافظت شده تبدیل می کند. از این رو نه تنها خودتان از این فضا لذت می برید، بلکه می توانید پرورش گل های خود را، در بالکن انجام دهید.

7 دیدگاه دربارهٔ «سقف بالکن را چگونه انتخاب کنیم؟»

  1. سلام، روز خوش
   شماره‌تون رو بذارید تا کارشناس‌های مجموعه باهاتون تماس بگیرن یا خودتون تناس بگیرید.
   ممنون

  2. سلام، روز خوش
   شماره‌تون رو بذارید تا کارشناس‌های مجموعه باهاتون تماس بگیرن یا خودتون تماس بگیرید.
   ممنون

 1. سلام روز بخیر
  با توجه به توضیحات خوب شما من نیاز به سقف ثابت با امکان شستشو و نظافت آن را در بالکن دارم

  1. سلام روز خوش
   شماره‌تون رو بذارید تا کارشناس‌های مجموعه باهاتون ‌تماس بگیرن یا خودتون با مجموعه تماس بگیرید.
   ممنون

  1. سلام روز خوش
   شماره‌تون رو بذارید تا کارشناس‌های مجموعه باهاتون ‌تماس بگیرن یا خودتون با مجموعه تماس بگیرید.
   ممنون

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا
×

سلام!

جهت پشتیبانی و هرگونه پرسش، می توانید از طریق واتس اپ با کارشناسان بام تک در ارتباط باشید.

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟